Jau rakstīju, ka oktobra mēnesī Latvijā viesojās neparasts mūzikas projekts Die Verwandlung, sniedzot koncertus Rīgā (Kaņepes Kultūras centrā) un Liepājā (Pegaza Pagalms). Mūziķi savu daiļradi balsta uz vācu autora Franca Kafkas darbiem literatūrā, kā arī uz viņa personīgajām vēstulēm un piezīmēm, kas saglabātas par spīti autora pēdējai gribai.
Die Verwandlung raksta un izpilda mūziku vācu valodā, tomēr, kā pārliecinājos personīgi, valoda nav nekāds šķērslis klausītājiem. Ja nezinām vārdus, varam savu koncerta pieredzi balstīt uz emocijām, līdz ar to secinu, ka mūzikā valodas barjeru nav.
Francs Kafka tiek uzskatīts par autoru, kurš dzīvoja krietni priekšā savam laikam. Kā stāsta “Die Verwandlung”, vienīgais, kas pietrūkst viņa darbos ir internets. Viss pārējais atbilst mūsdienu cilvēka domu apjukumam mūždien skrienošajā pasaulē. Lai arī spožais literāts tika apglabāts pirms 100 gadiem, mūziķiem un daudziem viņa lasītājiem šķiet, ka bēres bija tikai vakar.
Grupu Die Verwandlung satiekam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, apvaicājamies par pieredzi Latvijā un sekmēm pasaules tūres ietvaros, iedziļināmies viņu mūzikas filozofijā un uzzinām par gaidāmajiem ierakstiem, un citiem nākotnes plāniem. Intervija ir angļu valodā, bet video iestatījumos ir pieejami subtitri arī latviešu un vācu valodās. Drīzumā portālā publicēsim intervijas teksta versiju.
Filmēts 2024. gada 12. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.
Video un montāža – Armands Pauls
Intervē – Krišs Kāpostiņš
Die Verwandlung sastāvā darbojas dziedātāja, aktrise un režisore, Olga Zīhafere; mūziķis un dramaturgs, Jakobs Fišers; kā arī multi-intstrumentālists un aktieris Lorens Šmits.
2024.11.09
Krišs Kāpostiņš